SESIJA ĮVYKO TIKSLIŲJŲ IR GAMTOS MOKSLŲ KONFERENCIJA
VILNIUJE ir INTERNETU
Humanitarinių ir socialinių mokslų konferencija
VILNIUJE - SESIJA ĮVYKO
Humanitarinių ir socialinių mokslų konferencija
KAUNE – SESIJA ĮVYKO
Tvarkaraštis
Tiksliųjų ir gamtos mokslų konferencija Vilniuje ir internetu
Lapkričio 26–28 dienomis visą savaitgalį praleisime drauge! Susitiksime penktadienį po pamokų ir atsisveikinsime sekmadienio vidurdienį. Sočiai laiko išmokti, sužinoti, pasilinksminti, susipažinti ir išgyventi savaitgalį, kokio neįmanoma pamiršti! Nersime į kosmoso tyrinėjimus, daug sužinosime apie žmogaus smegenis ir genetiką, apie mokslo pažangą ir tai, ko galime pasimokyti iš genijų. Jei dar nežinai, kur stoti, turėsi krūvą progų paklausinėti ir pasitarti su kiečiausiais protais, savo kailiu patyrusiais tikrojo kelio paieškas! Kiekvieną dieną šią kelionę eisi drauge su nerealiuoju Paul de Miko! Spustelėk ant norimos dienos burbulo ir žemiau pamatysi, kokia fantastiška įdomiojo mokslo konferencija tavęs laukia! Geriausia dalis – gali atvykti gyvai į Vilnių ar prisijungti iš bet kurio pasaulio kampelio!

Ričardas Jankauskas
Genijus. Leonardas da Vinči
Buvę „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ vasaros sesijoje patvirtins – Ričardas Jankauskas iš karto tapo vienu įdomiausių ir mylimiausių jos lektorių! Šį kartą jis padės iš arčiau pažvelgti ir geriau suprasti ypatingą genijų. Šiais laikais Leonardą da Vinčį dažniausiai minime kaip iškilų Renesanso dailininką, paveikslo „Mona Liza“ ar freskos „Paskutinė vakarienė“ autorių. Iš tikro Leonardas nelaikė savęs tapytoju – jis buvo ir muzikas, ir architektas, ir skulptorius, ir poetas, ir meno teoretikas, ir filosofas, ir inžinierius, ir išradėjas, ir medikas, ir anatomas, ir ... Sunku rasti sritį, kurios jis neišmanė. Šioje paskaitoje pamėginsime aptarti išskirtinio genijaus asmenybę ir jo įvairiapusius talentus

Doc. Nerijus Čepulis
Medijų ekologija: ką mums atskleidžia filmai „Matrica“ ir „Avataras“
Tai paskaita apie naujausių elektrinių technologijų raidą ir įtaką kultūrai. Distopinis filmas „Matrica“ (1999) pasakoja šiurpią istoriją apie pasaulį, kai žmones pavergs mašinos. Kas tai – ateities baubas ar šiandienos realybė? Filmas „Avataras“ (arba „Įsikūnijimas“, 2009) rodo ateities pasaulį ne taip pesimistiškai. Naujausios medijos atveria naujus kultūros ir žmonių tarpusavio komunikacijos horizontus. Privalome apie tai susimąstyti, juk ateitis bent iš dalies priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.

Prof. Osvaldas Rukšėnas
Kaip įdarbinti besikeičiančias smegenis?
Sparčiai besivystančios technologijos padeda mus atlikti vis sudėtingesnius ir gilesnius nervų sistemos tyrimus. Įsivaizduok – mūsų smegenys keičiasi ne tik bėgant metams, bet net metų laikams ar rytui keičiant naktį! Žinodami, kaip keičiasi mūsų smegenys, galime mokytis išnaudoti jų potencialą prisitaikant prie nuolaitinės kaitos. Geras, ar ne?

Jūratė Cvilikienė
Lengvai apie finansus: nuo karjeros iki investavimo
Kokie yra 7 pagrindiniai asmeninių finansų valdyo klausimai, kurie padeda užtikrintai žengti į savarankišką gyvenimą? Kaip pradėti investuoti ir kada pradėti savo verslą? Kaip savanorystė susijusi su finansiniu raštingumu? Asmeninių finansų navigacijos sistema – per vieną paskaitą!
Pietūs

Dr. Kęstutis Kilinskas
Ar ateities karuose žmogų pakeis robotas?
Nuo pačių seniausių laikų karybos raida yra neatsiejama nuo pažangiausių mokslinių pasiekimų. Tačiau ją ypatingai pakeitė ir transformavo XVI–XIX a. įvykęs naujausių mokslinių pasiekimų matematikoje, fizikoje, chemijoje ir biologijoje pritaikymas karyboje. Šiandien karybos pokyčių pagrindu tampa sparčiai besiplėtojančios informacinės technologijos, kurios mėgina pakeisti žmogų mūšio lauke.

Aivaras Vilutis
Kada gyvensime Marse?
Ar žinojai, kad mokslininkai bandė sukurti Žemę 2.0? Arba kas yra planetų inžinerija ir ko mums dar trūksta, kad galėtume laisvai gyventi Mėnulyje ar Marse? Daugybė mokslinės fantastikos detalių dabar jau virto realybe. Apie jas ir papasakos NASA Ames tyrimų centre stažuotę atlikęs Aivaras.

Donatas Staniulis
Ar galima paveldėti tinginio geną?
„Visas į mamą“ ar „visas į tėtį“ dažnai apima ir polinkius matematikai, pomėgį skaityti, tingumą ar net kalbėjimo manierą. Ką iš tiesų galime paveldėti, kas yra genai, kokia jų funcija, kaip jie veikia, kas atsitinka, jei genų funkcija sutrinka ir ar verta bijoti genetiškai modifikuotų organizmų?
„Tūkstantmečio vaikų akademijos“ rudens sesijos Tiksliųjų ir gyvybės mokslų sesijoje tavęs laukia trys be galo įdomios dienos. Savaitgalis akademijoje virs motyvacija keliems metams į priekį. Tikslas – susidomėti, norėti ieškoti daugiau informacijos, o gal net sužinoti, kur stoti! Tavęs laukia pažintis su VU prof. Osvaldu Rukšėnu, kuris pagelbės įdarbinti savo smegenis ir suprasti, kaip jos veikia. Karo istorikas Kęstutis Kilinskas panagrinės karo ir mokslo pažangos santykį, Goda Raibytė ir Aivaras Vilutis nukels į kosmosą. Vasaros sesijos žvaigždė Ričardas Jankauskas atskleis Leonardo da Vinči genialumą, o vienu mylimiausių lektorių išrinktas Donatas Staniulis padės sužinoti, kur slepiasi tinginio genas. Negana to, tavęs laukia filmas su Dovile Filmanavičiūte ir kasdienės pramogos su Paul de Miko! „Tūkstantmečio vaikų akademija“ – nereali galimybė ir dovana paaugliui. Tai: geras korepetitorius, įdomus vadovėlis ir puikus vakarėlis viename! Ko dar laukti? Prisijunk!
Lektoriai
Prof. Osvaldas Rukšėnas
VU profesorius, Neurologijos ir biofizikos katedros vedėjas

Prof. Osvaldas Rukšėnas
VU profesorius, Neurologijos ir biofizikos katedros vedėjas
Prof. Osvaldas Rukšėnas – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto profesorius, Neurobiologijos ir biofizikos katedros vedėjas, Lietuvos neuromokslų asociacijos prezidentas. Skamba grėsmingai, bet iš tiesų Osvaldo paskaitoje sudėtingiausius dalykus išgirsi pasakojamus įdomiai ir paprastai. Geriau už korepetitorių? Garantuotai. Įdomiau už vadovėlį? You bet!
Donatas Staniulis
„Thermo Fisher Scientific Baltics“ R&D Projektų vadovas

Donatas Staniulis
„Thermo Fisher Scientific Baltics“ R&D Projektų vadovas
Vilniaus universiteto Mikrobiologijos ir Biotechnologijų magistras, aukštųjų biotechnologijų įmonės („Thermo Fisher Scientific“) mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų vadovas (R&D Project Manager). Juokaudamas save pristato, kaip „beveik mokslininkas” – draugai ir kolegos džiaugiasi, kad Donatas geba sudėtingus dalykus papasakoti žmonių kalba. Tuo labai džiaugiasi ir akademijos studentai, kuriems Donato paskaitos pralekia kaip sekundė. Nepraleisk progos pasikelti pažymius Tamo dienyne – kai tokie lektoriai, korepetitoriaus nereikės.
Aivaras Vilutis
Biofizikas

Aivaras Vilutis
Biofizikas
Jūratė Cvilikienė
„Swedbank“ Finansų instituto vadovė

Jūratė Cvilikienė
„Swedbank“ Finansų instituto vadovė
Dirba „Swedbank“ Finansų institute, kurio pagrindinis veiklos tikslas yra prisidėti prie šalies gyventojų gerovės kūrimo, ugdant jų finansinį raštingumą ir verslumo įgūdžius. Daugiausiai laiko Jūratė skiria įvairių finansinių duomenų analizei, tyrimams, kad aiškiai suprastų, kokių žinių ir įgūdžių trūksta Lietuvos gyventojams. Gilindamasi į finansinės edukacijos temas, parašė dvi knygas skirtas pradinukams bei paaugliams. Jūratė nuolat ieško būdų, formų, kaip sugriauti mitą, jog asmeninių finansų valdymas yra sudėtingas, aktualus tik suaugusiems, turintiems daug pinigų. Todėl jai labai svarbu, kad finansinė edukacija būtų įdomi, lengvai suprantama ir visi žinias galėtų pritaikyti praktikoje.
Doc. Nerijus Čepulis
KTU docentas

Doc. Nerijus Čepulis
KTU docentas
Filosofas, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas. Tyrinėjimų ir dėstymo sritis – skaitmeninė kultūra, šiuolaikinės medijų ir komunikacijos teorijos.
Dr. Kęstutis Kilinskas
VU Istorijos fakulteto dėstytojas

Dr. Kęstutis Kilinskas
VU Istorijos fakulteto dėstytojas
Istorikas, Vilniaus universiteto asist. dr. Kęstutis Kilinskas – tikras karybos asas ir virtuozas. Kęstutis – buvęs Lietuvos Kariuomenės specialiųjų pajėgų ir žvalgybos padalinių karys, dalyvavęs pirmosiose Lietuvos misijose Irake ir Afganistane. Dabar jis Vilniaus universiteto studentams jis dėsto Karo ir visuomenės bei Šiuolaikinių karinių konfliktų analizės kursus. 2019 m. kartu su fakulteto kolegomis parengė ir išleido monografiją skirtą valstybės vadovų apsaugai Lietuvoje, kurioje tyrinėjo svarbiausių Lietuvos valstybės asmenų apsaugą tarpukario Lietuvoje. Kęstutis drauge su Edmundu Jakilaičiu kuria „Youtube“ laidą „Pokalbiai apie karybą“.
Ričardas Jankauskas
Mokytojas

Ričardas Jankauskas
Mokytojas
Vilniaus licėjaus muzikos mokytoją legendiniu vadina kiekvienas, nors sykį girdėjęs jo dėstomą pamoką – taip pat ir jau matę jį „Tūkstantmečio vaikų akademijoje“. Kai Ričardas pasakoja, baisu net mirktelėti, kad tik nepraleistum dar vieno, dar labiau netikėto fakto ar įdomybės. Didžiausia vertybė, kurią gausi jo pamokose – gebėjimą klausti ir atrasti atsakymą „kodėl?“
Dovilė Filmanavičiūtė
Kūrybininkė

Dovilė Filmanavičiūtė
Kūrybininkė
Dovilė Filmanavičiūtė – kūrybininkė, atlikėja, muzikos ir tekstų kūrėja, televizijos veidas, kino ir knygų rekomendacijomis žavinti armiją socialinių tinklų sekėjų. D. Filmanavičiūtė kasmet peržiūri gausybę filmų ir geriausius jų siūlo pažiūrėti kartu tiems, kas nuolat klausia „tai ką žiūrėti šiandien?“
Vaivos Abromaitytės nuotr.
Paul de Miko
Youtuberis

Paul de Miko
Youtuberis
Paul de Miko arba Paulius Mikolaitis – vienas kiečiausių ir žinomiausių Lietuvos youtuberių. Jis – „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ vedėjas, siela, širdis. Tai žmogus, kuris kiekvieną dieną bus drauge su akademijos studentais, ves kvizus, žaidimus ir padės iš akademijos išspausti viską!
Raminta Naujanytė-Bjelle
Muzikos kūrėja ir atlikėja

Raminta Naujanytė-Bjelle
Muzikos kūrėja ir atlikėja
Kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja, lektorė ir LATGA tarybos prezidentė. Raminta turi ilgametę patirtį muzikos grupių veiklose, solinėje karjeroje, edukacijos srityje ir akademinėje kompozicijoje. Šiuo metu Bjelle studijuoja LMTA doktorantūros studijose, kurių metu tyrinėja gestais valdomus interaktyvius muzikos instrumentus ir kuria naujus grojimo būdus bei įrenginius. Tarp eksperimentų ir ieškojimų Raminta visada randa laiko dainų kūrimui ir koncertams.
Agnės Bekeraitytės nuotr.