SESIJA ĮVYKO ĮDOMIEJI MENAI IR POLITIKOS MOKSLAI
KAUNE
Lektoriai
Jei save laikai humanitaru, jei svajoji pakeisti pasaulį tapydamas ar valdyti valstybę kurdamas jos įstatymus, jei jauti, kad pokyčiai – tavo pašaukimas, nepraleisk progos į viską pažvelgti kitaip. Paprastai apie sudėtingą pasaulio tvarką tau papasakos politologas Linas Kojala, diplomato darbo ir politiko užkulisius atskleis buvęs Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tiriamosios žurnalistikos žvaigždė Dovydas Pancerovas papasakos apie tai, kaip atsirado žurnalistai ir kokia jų reikšmė šiandien, o istorijos mokslų daktaras Mindaugas Nefas tau papasakos apie paslaptimis apipintą Manhatano projektą. Norėdamas suprasti pasaulį negali praleisti ir svarbiausių jo kūrėjų ir protų, todėl su Vilniaus Licėjaus mokytoju Ričardu Jankausku leisimės į genialiojo M. K. Čiurlionio kūrybos paslaptis, Rytis Zemkauskas padės atrasti raktą į poeziją ir literatūrą, Raminta Naujanytė-Bjelle atskleis kaip kuriama muzika, Dovilė Filmanavičiūtė padės ištreniruoti kūrybinį raumenį, tuo pačiu išlavinsime savo finansinį intelektą, o gerai nuotaikai neblėsti padės fantastiškasis Vidas Bareikis ir Jonas Nainys. Penkios dienos ypatingų linksmybių ir penki metai įkvėpimo – tą mes tau pažadam!
Linas Kojala
Politologas

Linas Kojala
Politologas
Nuo VU iki Harvardo – net taip apibrėžti politologo Lino Kojalos tobulėjimo kelią būtų negana. Prestižinės Fulbrighto stipendijos laureatas, dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje, vadovavęs įvairiausiems tarptautiniams projektams, išleidęs ne vieną knygą ir be galo dažnai matomas mūsų televizijose, kaip politikos ekspertas. Lino tekstus ar komentarus vertina ir tokie žiniasklaidos gigantai kaip CNN, BBC, Vokietijos, Prancūzijos ar Nyderlandų visuomeniniai transliuotojai. Ne kartą vienu įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku pripažintas Linas Kojala šiuo metu dirba Rytų Europos studijų centro direktoriumi ir dalinasi savo žiniomis su visuomene bei „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ studentais, kurie atsidėkodami už suprantamai ir įdomiai pateiktas paskaitas, Liną renka vienu mylimiausių akademijos lektorių.
Ričardas Jankauskas
Mokytojas

Ričardas Jankauskas
Mokytojas
Vilniaus licėjaus muzikos mokytoją legendiniu vadina kiekvienas, nors sykį girdėjęs jo dėstomą pamoką – taip pat ir jau matę jį „Tūkstantmečio vaikų akademijoje“. Kai Ričardas pasakoja, baisu net mirktelėti, kad tik nepraleistum dar vieno, dar labiau netikėto fakto ar įdomybės. Didžiausia vertybė, kurią gausi jo pamokose – gebėjimą klausti ir atrasti atsakymą „kodėl?“
Linas Linkevičius
Politikas, diplomatas

Linas Linkevičius
Politikas, diplomatas
Linas Linkevičius – buvęs Lietuvos užsienio reikalų bei krašto apsaugos ministras, politikas ir diplomatas, kaip seniausiai NATO dirbantis ambasadorius ėjęs Šiaurės Atlanto tarybos dekano pareigas. Linas Linkevičius kaip niekas kitas žino visus diplomatinio darbo užkulisius, kuriuos ir atskleis „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ studentams. Koks iš tiesų yra diplomato darbas? Kokios savybės būtinos politinei karjerai? Kaip vyksta derybos ir kaip sprendžiamos didžiausios krizės? Šios paskaitos praleisti tiesiog negalima!
Nuotr. Žygimanto Gedvilos / 15min.lt
Dr. Mindaugas Nefas
Istorikas, mokytojas

Dr. Mindaugas Nefas
Istorikas, mokytojas
Mylimiausias laidų „Įdomiosios pamokos. Tiesiogiai“ ir „Įdomiosios atostogos“ mokytojas, kasdien vaikus mokantis istorijos „Diedmedžio“ mokykloje, Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijoje ir Vytauto Didžiojo Švietimo akademijoje. Mindaugas garsėja gebėjimu įtraukti į istorijos labirintus ir – geriausia dalis – iš jų išvesti dar labiau susidomėjusius fantastiškomis praeities paslaptimis. Kai yra tokių mokytojų, korepetitorių – nereikia.
Dovilė Filmanavičiūtė
Kūrybininkė

Dovilė Filmanavičiūtė
Kūrybininkė
Dovilė Filmanavičiūtė – kūrybininkė, atlikėja, muzikos ir tekstų kūrėja, televizijos veidas, kino ir knygų rekomendacijomis žavinti armiją socialinių tinklų sekėjų. D. Filmanavičiūtė kasmet peržiūri gausybę filmų ir geriausius jų siūlo pažiūrėti kartu tiems, kas nuolat klausia „tai ką žiūrėti šiandien?“
Vaivos Abromaitytės nuotr.
Dovydas Pancerovas
Žurnalistas

Dovydas Pancerovas
Žurnalistas
Knygų autorius, ilgametis „15min“ tyrimų skyriaus žurnalistas, drąsiai leisdavęsis į pavojinguosius karštus taškus, iš kurių Lietuvai rinkdavo svarbiausią tų dienų informaciją. Dovydas su komanda yra išnarpliojęs ne vieną Lietuvos politikos ar verslo užkulisių paslaptį ir yra itin vertinamas tiek profesionaliosios bendruomenės, tiek skaitytojų.
Greta Ilekytė
„Swedbank“ ekonomistė

Greta Ilekytė
„Swedbank“ ekonomistė
„Swedbank“ ekonomistė, baigusi ekonomikos ir politikos studijas, finansų ekonomiką. Greta yra iš žmonių, kurie ekonomiką mato ne tik kaip skaičius, bet ir tą sritį, kuri gali spręsti socialines ir politines problemas. Nuo imigracijos iki nelygybės, ateities profesijų, klimato kaitos ar skurdo – itin svarbu tinkamai kalbėti ir diskutuoti apie tai, su kuo susiduria kiekvienas iš mūsų. Būtent dėl šios priežasties, minėtoms sritims Greta skiria daugiausiai dėmesio.
Raminta Naujanytė-Bjelle
Muzikos kūrėja ir atlikėja

Raminta Naujanytė-Bjelle
Muzikos kūrėja ir atlikėja
Kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja, lektorė ir LATGA tarybos prezidentė. Raminta turi ilgametę patirtį muzikos grupių veiklose, solinėje karjeroje, edukacijos srityje ir akademinėje kompozicijoje. Šiuo metu Bjelle studijuoja LMTA doktorantūros studijose, kurių metu tyrinėja gestais valdomus interaktyvius muzikos instrumentus ir kuria naujus grojimo būdus bei įrenginius. Tarp eksperimentų ir ieškojimų Raminta visada randa laiko dainų kūrimui ir koncertams.
Agnės Bekeraitytės nuotr.
Jonas Nainys
Muzikos prodiuseris

Jonas Nainys
Muzikos prodiuseris
DJ'us, TV laidų vedėjas, vienas sėkmingiausių Lietuvoje muzikos prodiuserių ir kūrėjų, išgarsėjęs kaip vienas dueto „Radistai“ narių. „Tūkstantmečio vaikų akademijoje“ Jonas Nainys studentus kvies aktyviai leisti pertraukas tarp paskaitų, ves kvizus, viktorinas, žaidimus, muzikines pertraukas ir pasistengs, kad kiekviena minutė akademijoje praeitų su nedingstančia šypsena.
Luko Griciaus nuotr.
Vidas Bareikis
Dainininkas

Vidas Bareikis
Dainininkas
Kūrėjas, atlikėjas, aktorius, režisierius, Auksinio scenos kryžiaus laureatas, TV laidų vedėjas – Vidas Bareikis yra vienas unikaliausių Lietuvos scenos žmonių ne tik savo amplua gausa, bet ir pavydėtina energija. Dainininko gebėjimas bendrauti su publika ir juos įtraukti į beprotiškus pasirodymus padeda jam į koncertus sutraukti eiles žmonių, o nesuvaidintas smalsumas ir noras padėti suprasti kitiems paverčia jį vienu vaikų mylimiausių kūrėjų.
Tvarkaraštis

Įdomioji politologija
Linas Kojala
„Tūkstantmečio vaikų akademijoje“ Linas Kojala studentams pasakos apie svarbiausias tarptautinių santykių tendencijas. Kokia yra JAV užsienio politika ir kodėl jos vaidmuo toks svarbus pasaulyje? Kaip suprasti ir kodėl tokie reikšmingi JAV ir Kinijos santykiai? Su kokiais iššūkiais susiduria Europos Sąjunga ir kokia ten Lietuvos pozicija? Galiausiai – kokie didžiausi dezinformacijos pavojai ir kaip nepakliūti į jų pinkles. Po šio paskaitų apie pasaulio valdymo sistemą ciklo, kasdienes žinias jau stebėsi kitomis akimis: žinodamas ir kontekstą, ir reikšmę.

Įdomioji istorija
Dr. Mindaugas Nefas
„Tūkstantmečio vaikų akademijoje“ Mindaugas Nefas papasakos apie paslaptingąjį „Manhatano projektą“. 1945 m. rugpjūtį Antrąjį pasaulinį karą link išsvajotos taikos pastūmėjo ne toks ir taikus duetas: ant Japonijos numestos atominės bombos „Mažylis“ ir „Dručkis“. Pamokoje išnarpliosime šių ginklų atsiradimo istoriją - „Manhatano projektą“ - slepiantį fantastiškas paslaptis.

Įdomioji politologija
Linas Kojala
„Tūkstantmečio vaikų akademijoje“ Linas Kojala studentams pasakos apie svarbiausias tarptautinių santykių tendencijas. Kokia yra JAV užsienio politika ir kodėl jos vaidmuo toks svarbus pasaulyje? Kaip suprasti ir kodėl tokie reikšmingi JAV ir Kinijos santykiai? Su kokiais iššūkiais susiduria Europos Sąjunga ir kokia ten Lietuvos pozicija? Galiausiai - kokie didžiausi dezinformacijos pavojai ir kaip nepakliūti į jų pinkles. Po šio paskaitų apie pasaulio valdymo sistemą ciklo, kasdienes žinias jau stebėsi kitomis akimis: žinodamas ir kontekstą, ir reikšmę.

Kaip kuriama muzika?
Raminta Naujanytė-Bjelle
Muzikos kūrimo procesai skiriasi kaip diena ir naktis. Vieni kompozitoriai rašo natas, kiti - įrašinėja gamtos garsus ar kuria muziką skaitmeninėmis garso redagavimo programomis. Dar kiti groja kartu su gyvais atlikėjais, o yra tokių, kurie muziką gamina iš triukšmo. Šioje pamokoje pabandysime suprasti, kokie skirtingi gali būti kompozitoriai ir jų priemonės kurti muziką. Galėsime palyginti, kokiomis sąlygomis kompozitorių muzika skambėjo amžių perspektyvoje ir pabandysime pasverti, kiek šiame pasaulyje muzikos yra sukurta iš viso!

Meno paslaptys
Ričardas Jankauskas
Ar žinai, kaip iš tiesų reikia suprasti Mikalojų Konstantiną Čiurlionį? Kodėl būtent jį iš karto prisimename, kalbėdami apie garsiausius visų laikų Lietuvos kūrėjus? Šio kurso metu pamėginsime išsiaiškinti ir iš tiesų suprasti, kodėl M. K. Čiurlionis - toks svarbus, didingas ir sudėtingas. Po šios pamokos ne tik į „Karalių pasaką“, bet ir į „Mišką“ pradėsi žiūrėti kitomis akimis. Juk kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių - ir dar kokių!

Poezija kaip būdas kalbėti tiesą
Rytis Zemkauskas
Poezija mūsų gyvenime reiškia daug daugiau, negu manote. Poezija padeda iškovoti laisvę, poezija yra geriausias būdas kalbėti apie meilę, poezija yra visų dainų tekstai ir poezija yra vienintelis būdas sakyti tiesą. O visų geriausia, kad poezija gali kurti ir skaityti kiekvienas.

Meno paslaptys
Ričardas Jankauskas
Ar žinai, kaip iš tiesų reikia suprasti Mikalojų Konstantiną Čiurlionį? Kodėl būtent jį iš karto prisimename, kalbėdami apie garsiausius visų laikų Lietuvos kūrėjus? Šio keturių pamokų kurso metu pamėginsime išsiaiškinti ir iš tiesų suprasti, kodėl M. K. Čiurlionis - toks svarbus, didingas ir sudėtingas. Po šios pamokos ne tik į „Karalių pasaką“, bet ir į „Mišką“ pradėsi žiūrėti kitomis akimis. Juk kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių - ir dar kokių!

Kūrybiškumo technikos
Dovilė Filmanavičiūtė
Nors kartais sakoma, kad menininkais gimstama, iš tiesų kūrybiškumas yra raumuo, kurį kiekvienas galime ištreniruoti. Dovilė Filmanavičiūtė atskleis, kaip taisyklingai brainstorm'inti, kur slepiasi kūrybiškumo genas, kaip metafora gali virsti reklama, o reklama – meno kūriniu. Po šios pamokos kasdien matomis daiktus matysi naujomis akimis, o frazė „Think out of the box“ taps tavo kasdienybės palydovu.

Ateities profesijos. Kaip pasirinkti teisingai?
Greta Ilekytė
Mokslinė fantastika, kai gatvėse galima sutikti automobilį be vairuotojo, operaciją atlikti nuotoliniu būdu ar namuose 3D spausdintuvu atsispausdinti spagečius, jau nebėra jokia fantastika. Visa tai pamažu virsta mūsų kasdienybe. Visgi, darbuotojams dažnai tenka persikvalifikuoti ar įvaldyti tas naująsias, greitai besikeičiančias technologijas, kurios tampa ne tik darbo jėgos papildymu, bet, dažnu atveju, ir konkurentu. Tai reiškia, kad visas šias technologijas galima įdarbinti, kuriant didesnę pridėtinę vertę, auginant produktyvumą, taupant išteklius ir... atsisakant darbo jėgos. Prognozuojama, kad didelės dalies profesijų ateityje apskritai neliks. Tad kokią profesiją pasirinkti? Kaip žinoti, kad ji tikrai turės ateitį?

Įdomioji žurnalistika
Dovydas Pancerovas
Nuo seniausių laikų, kia miestus ir valstybes valdė karaliai, piliečiai svarbiausias naujienas sužinodavo iš tų laikų „žurnalistų“ – žmonių, kurie popieriuje surašydavo naujausius valdovo įsakymus ir iškabindavo ant sienų gatvėse. Šiuolaikiniai žurnalistai praneša ne tik apie politiką, bet ir apie sportą, madas, kompiuterinius žaidimus. Jie net keliauja į karus ar slapta susitikinėja su informatoriais, galinčiais mums – piliečiams – atskleisti labai svarbius dalykus. Kaip atsirado žurnalistika? Kaip dirba šiuolaikiniai žurnalistai? Kodėl jų darbas toks svarbus, o kartais ir pavojingas?